Коники

Для гри найзручніше користуватися великим простором у дворі або ж просторій класною кімнатою. Учасників може бути яке завгодно кількість.
Діти по зростанню розміщуються на одній лінії, в одну шеренгу, і поділяються, починаючи з крайнього, на групи, до складу якої входить по чотири учасники.
Одна з груп має назву борозного і утримує за собою раз захоплене місце; ліворуч і праворуч до них примикають дві групи пристяжних. В останні групи входять кучера.
Після того, як всі розмістилися таким чином, кучера знімають з себе пояси, протягують їх за пояса учасників групи борозного, захоплюючи обидва кінці пояса правою рукою так, щоб пряжка пояса опинилася між вказівним і великим пальцями, а протилежний кінець поясу між середнім і вказівним пальцями, завдяки такому захвативатю пояса пальцями правої руки, представляється можливість у будь-який час швидко вийняти його.
Для більшого порядку в рухливі ігри який-небудь з беруть участь старші обирається «господарем трійок». По сигналу, даним їм, «трійки» починають виступати, спочатку повільно посуваючись вперед, потім поступово прискорюючи кроки, пускаються бігом в одному напрямку, потім вони поступово змінюють цей напрямок і розсипаються на всі боки, за новим наказом господаря.
Лише тільки «господар трійок» закричить: «коні, в різні боки!», Кучера негайно звільняють пояса, переплетені з поясами борозного, і звільнилися коні швидко кидаються в різні боки.
Через деякий час, господар знову командує «кучера, загнуздати коней!». Після цього окрику кучера беруть один одного за руки, утворюючи ланцюг, і починають рухатися з одного кінця кімнати або двору, що служать місцем для гри, в протилежний, заганяючи туди також і коней.
Основним елементом цієї гри є ходьба і біг і якщо вона відбувається на повітрі, то користь її для дітей очевидна.

Опубликовано в рубрику "Рухливі ігри"